| کد مطلب: ۱۳۵۰۳

فرمانده کل سپاه:

به دنبال احیای عصر طلایی اسلام هستیم

به دنبال احیای عصر طلایی اسلام هستیم

فرمانده کل سپاه گفت: ما به‌دنبال احیای عصر طلایی اسلام هستیم، آن زمانی که شکوه دانشمندان مسلمان و ایرانی فضای علمی عالم را درمی‌نوردید.

به گزارش هم‌میهن آنلاین، تسنیم نوشت:

سرلشکر حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز، چهارشنبه، در همایش روایت چهل‌سالگی دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت‌: روز گذشته بعد از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که بعد از رؤیت گزارش‌ها صورت گرفت، شاهد بودیم معظم‌له فرمودند که؛ «کار بزرگی صورت گرفته است و نباید متوقف شود، آفت کارهای بزرگ فراغت است و آنچه را هم که به دست آمده، به‌تدریج نابود می‌کند، سعی کنید ضعف‌ها برطرف شود و این میوه شیرین کار جهادی و علمی کام کشور و انقلاب را شیرین‌تر کند.»

وی افزود: این قضاوت بسیار ارزشمند برای دانشگاه طبیعتاً حاصل تلاش‌های مستمر همه فرماندهان و اساتید گرانقدر است که در یک نقطه به این شکل ظهور و تجلی پیدا کرده است.

سلامی تصریح کرد:‌ همچنین این موفقیت‌ها متکی بر اعتماد به نفس و روح الهام‌یافته از کلام امام و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که بر ذهن و قلب اساتید نفوذ کرده است.

فرمانده‌کل سپاه اظهار داشت: ما به‌دنبال احیای عصر طلایی اسلام هستیم، آن زمانی که شکوه دانشمندان مسلمان و ایرانی فضای علمی عالم را درمی‌نوردید، از ابن‌سینا با ۱۸جلد کتاب قانون که صدها سال در معتبرترین دانشگاه‌های پزشکی اروپا تدریس می‌شد و ابن‌هیثم که برای اولین بار شکست نور را تشخیص داد.

وی گفت: ابن‌هیثم پیش از کپلر که قوانین سه‌گانه درمورد حرکت ذرات در میدان مرکزی و توصیف و تحلیل حرکت سیارات به دور خورشید را وضع کرد، این قوانین را کشف کرد.

فرمانده‌کل سپاه گفت: امروز حتی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها آن دوران‌های پنجم و ششم هجری را که مقدمه‌ای است برای جهش و تحول علمی در اروپا به نام رنسانس، عصر طلایی اسلام می‌نامند.

وی ادامه داد: دوباره به‌فضل الهی اراده کرده‌ایم تا آن شکوه فراموش‌شده را احیا کنیم و مجد و عظمت علمی و هنری و فرهنگی جهان اسلام زا که عناصر شکل‌دهنده به تمدن اسلام هستند، مجدداً بازگردانیم و این اراده انقلاب ماست.

سلامی اظهار داشت: دشمنان امروزی اسلام و ایران با اراده ایران سر ستیز دارند، نبرد دشمنان با ما بر سر ارائه یا عدم ارائه مدل است، اگر الگوی ظهور یک تمدن جدید در پرتوی اسلام مستقل از جاذبه سیاسی قدرت‌ها شکل بگیرد این جاذبه جدید حتماً غلبه خواهد کرد و آن تمدن شکل خواهد گرفت.

فرمانده‌کل سپاه تصریح کرد: این‌که دانشمندان ما را در خیابان‌ها ترور می‌کنند پدیده شگفت‌انگیزی است، تصور نابه‌جا درمورد اینکه می‌توان با گلوله یک ملت را از پیشرفت بازداشت.

وی با بیان اینکه علم در هر کشوری مظهر سیادت و جمال و جلال آن است، گفت: علم نشانه شکوه است، و ما باید این مظهر قدرت را از انحصار دشمنان دربیاوریم، زیرا آنان علم را با جهت‌گیری‌های ویرانگر شیطانی در جهان به فناوری و قدرت تبدیل می‌کنند، و از علم قدرت ویرانگر می‌سازند.

سردار سلامی عنوان کرد: ما دانش را برای آزادی انسان و بشریت همان‌طور که قرآن فرمود، استفاده می‌کنیم، فلسفه انقلاب ما باز کردن قل و زنجیر اسارت و بردگی مدرن از دست و پای بشریت است و این جز با علم و صنعت و فناوری ممکن نیست.

فرمانده‌کل سپاه اضافه کرد: دشمن ما با علم بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی را رقم می‌زند، مدرن‌ترین دستگاه‌های شکنجه در عالم در سرزمین عالمان امروزی ساخته می‌شود.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی