| کد مطلب: ۱۴۵۳۶

عارف: ایران در دام جنگ‌افروزی نتانیاهو نیفتد

عارف: ایران در دام جنگ‌افروزی نتانیاهو نیفتد

محمدرضا عارف گفت: «ایران باید با تدبیر و تمامی ملاحظات به‌گونه‌ای عمل کند که در دام جنگ‌افروزی نتانیاهو نیفتد.»

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف، با بیان این مطلب، در جریان سفر به یزد در دیدار باجمعی از نخبگان، فعالان سیاسی و مدیران سابق این استان با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق و تسلیت شهادت جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران گفت: دولت نتانیاهو به خاطر انبوه مشکلاتی که با آن دست به گریبان است، راهی برای خود جز جنگ‌افروزی در منطقه نمی‌بیند و به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران باید با تدبیر و تمامی ملاحظات به‌گونه‌ای عمل کند که در دام جنگ‌افروزی نتانیاهو نیفتد.

وی با اشاره به فشار افکار عمومی به دولت نتانیاهو، تصریح کرد: دولتمردان غربی به خاطر اینکه مردم کشورشان علیه اسرائیل دائماً تظاهرات می‌کنند، تحت فشار هستند و رویکردشان نسبت به نتانیاهو در حال تغییر است. تمام تلاش مسئولان باید این باشد که کشور در ورطه جنگ نیفتد؛ چراکه هنوز بعد از گذشت سال‌ها از پایان جنگ تحمیلی همچنان در حال پرداخت هزینه‌های مالی و معنوی آن هستیم و به همین دلیل مسئولان نیاید تحت تاثیر تندروهایی در داخل کشور قرار بگیرند که خود هیچ نقشی در ۸ سال جنگ تحمیلی نداشتند و با الفبای جنگ هم آشنایی ندارند.

وی بر ضرورت وحدت و همدلی در داخل کشور در شرایط خطیر فعلی تاکید کرد و گفت: تجربه تاریخی ثابت کرده است هرگاه بین مردم و مسئولان و آحاد ملت وحدت و وفاق حاکم بود، توانستیم دست برتر را در معادلات منطقه‌ای داشته باشیم.

عارف در ادامه خاطرنشان کرد: این تلقی در بین افکار عمومی شکل گرفته است که مسئولان مردم را فقط برای حضور در مناسبت‌ها و مشت‌های گره‌کرده می‌خواهند درحالی‌که این مشت‌های گره‌کرده باید باز شوند و دست برادری و همدلی به هم داده شود.

وی با انتقاد از محور قرار گرفتن برخی مسائل حاشیه‌ای در کشور، گفت: جای تأسف است درحالی‌که مردم با مشکلات عدیده معیشتی روبه‌رو هستند،  برخی مسائل غیرضرور در اولویت قرار می‌گیرند و باعث رودررویی مردم با یکدیگر می‌شوند.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی