| کد مطلب: ۱۰۴۷۵

قراداد ارتقای کیفی نفت کوره پالایشگاه کرمانشاه منعقد شد

قراداد ارتقای کیفی نفت کوره پالایشگاه کرمانشاه منعقد شد

با حمايت مديريت بخش خصوصي و با حضور معاون رييس جمهور، قراداد ارتقای کیفی نفت کوره پالایشگاه کرمانشاه منعقد شد

با حمايت مديريت بخش خصوصي و با حضور معاون رييس جمهور، قراداد ارتقای کیفی نفت کوره پالایشگاه کرمانشاه منعقد شد

سخنگوی شرکت پالایش نفت کرمانشاه از انعقاد قرارداد ارتقای کیفی نفت کوره تولیدی این شرکت، طی مراسمی با حضور معاون رییس جمهور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت پالایش نفت کرمانشاه :آئین رسمی امضای قرارداد ارتقای کیفی نفت کوره تولیدی پالایشگاه‌های نفت کرمانشاه و لاوان با حضور روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری،وحمیدرضا زیدی‌فرد معاون وزیر در امور مهندسی، پژوهش و فناوری، جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، جمعی از مدیران پالایشگاهی و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان در سالن جلسات وزارت نفت برگزار شد.

امامی نیا یادآور شد: براساس این دو قرارداد که میان (شرکت پالایش نفت کرمانشاه و شرکت آذر انرژی تبریز) و همچنين (شرکت پالایش نفت لاوان و شرکت اکسیر نوین فرآیندآسیا) و با هدف ارتقای کیفی نفت کوره تولیدی این دو پالایشگاه به امضا رسید، میزان گوگرد نفت کوره تولیدی در این دو پالایشگاه به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد یافت.

سخنگوی پالایشگاه کرمانشاه ضمن تقدیر از حمایت‌های مهندس هادی درویش وند سهامدار شرکت در انعقاد این قرارداد مهم، گفت: انعقاد این قرارداد نقش مهمی در کاهش آلاینده‌های محیط زیستی و ارتقای شاخص‌های کیفی فرآورده‌های نفتی پالایشگاه‌های نفت کشور ایفا خواهد کرد.

وی با اشاره به سخنان دكتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور در اين مراسم، گفت: ايشان تاكيد كردند كه پالايشگاه هاي نفت كرمانشاه و لاوان با اجراي اين پروژه در واقع خط شكن وزارت نفت شده اند كه در نوع خود كم نظير است. و قطعا مي توانند به عنوان الگويي براي ساير شركتهاي پالايشي كشور در جهت بهره گيري از توان و دانش فني داخلي قرار گيرند.

همچنين به سخنراني جليل سالاري، معاون وزير نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اين مراسم اشاره كرد و گفت: ايشان نيز در اين جلسه ضمن تقدير از حمايتهاي مديريت بخش خصوصي شركت پالايش نفت كرمانشاه، اجراي اين قرارداد را گامي مهم و ارزشمند در مسير توسعه كيفي محصولات توليدي حوزه وزارت نفت دانستند.

752

سخنگوی پالایشگاه کرمانشاه تصريح كرد: معاون وزير نفت در اين جلسه ضمن تاكيد بر رسيدن به سطح دانش فنی در همه حوزه هاي کیفی‌سازی و کمّی‌سازی شركتهاي پالايشی كشور، يادآورشد: اما یکی از چالش‌های ما بحث نفت‌کوره بود كه خوشبختانه امروز شاهد برداشتن گامي موثر در اين مسير توسط پالايشگاه كرمانشاه و لاوان هستيم. این دو پالایشگاه نخستین شرکت‌هایی هستند که به دانش فنی داخلی در حوزه نفت کوره اعتماد کردند و برای این مجموعه‌ها استقرار دانش‌فنی داخلی باعث افتخار است، از این رو از آنها تشکر می‌کنم و بی‌شک می‌گویم که این طرح‌ها بهره‌وری اقتصادی دارد و افزون بر آن گامی مهم برای بهینه‌سازی مصرف انرژی است.

در ادامه اين مراسم، مهندس فرهاد کاویانی مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه نيز به ارائه توضيحاتي فني در خصوص جزييات اين طرح پرداخت كه در واقع هدف از اجرای طرح،این است که مقدار گوگرد نفت کوره از 3.2 به 0.8 درصد کاهش یابد. همچنین در این طرح، 30 درصد از نفت کوره تولیدی پالایشگاه کرمانشاه به گازوئیل تبدیل خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: در اين مراسم عنوان شد كه در 18 ماه آینده، طبق قرارداد منعقد شده در پالايشگاه كرمانشاه یک واحد صنعتی با ظرفیت 12 هزار بشکه در روز نفت کوره احداث می‌شود که تولیدات آن با کیفیت بالا در اختیار کارخانه‌‌های متقاضی نفت کوره قرار می‌گیرد.

وي در پايان ضمن تقدير ویژه از حمايتهاي همه جانبه مهندس سالاری مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و مهندس هادی درویشوند سهامدار پالایشگاه کرمانشاه در انعقاد اين قرارداد گفت: در طول هفت سال اخير كه بخش خصوصي مديريت شركت پالايش نفت كرمانشاه را برعهده داشته، نهايت تلاش خود را در مسير توسعه و افزايش كيفيت محصولات توليدي اين شركت به كار برده و همواره از شركتهاي دانش بنيان داخلي نيز حمايت ويژه بعمل آورده است.

دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی