| کد مطلب: ۱۰۹۰۴

مقامات

khamenei-(2) رهبری

شهدا هویت ملت ایران هستند، نباید هویت خود را فراموش کرد 

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد مرکزی کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار شهید استان آذربایجان شرقی، این استان را مهد ازجان‌گذشتگان و شهیدان خواندند و تاکید کردند: نباید گذاشت جوشش خون شهیدان فرو بنشیند زیرا شهیدان هویت ملت ایران هستند و ملت نباید هویت خود را فراموش کند.

ایشان با تاکید بر اینکه گرامیداشت یاد شهیدان به معنای خاطره‌پردازی صِرف نیست، گفتند: برگزاری مراسم بزرگداشت شهیدان و تکرار آن با فواصل کوتاه، کاری لازم و ضروری است اما این جلسات باید زمینه‌ساز انتقال روحیات و صفات برجسته شهدا هم‌چون ایمان، تقوا، شهادت‌طلبی، فداکاری و شجاعت به نسل جوان شود.

رهبر انقلاب اسلامی شهدا را بهترین الگو برای جوانان خواندند و با تاکید بر اینکه چنین پدیده‌های درخشان و کم‌نظیر باید در حافظه تاریخی ملت ایران ثبت شوند، خاطرنشان کردند: باید در آثار هنری هم‌چون فیلم، شعر و کتاب روحیه و گوهر درخشان شهدا به نسل جوان منتقل شود.

آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر لزوم فراموش نشدن خانواده‌های شهدا و ثبت و ضبط خاطرات آنها و هم‌چنین دوستان شهدا، گفتند: در انتقال روحیات و صفات شهدا به نسل جدید باید زمینه حرکت آنها نیز مشخص باشد و نسل جوان بداند که علت حرکت‌ها و قیام‌ها در دوران نهضت اسلامی و قبل از پیروزی انقلاب و هم‌چنین رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا و زمینه آن، بعد از پیروزی انقلاب چه بوده است. اگر چنین شود، آن حرکت و روحیه استمرار پیدا خواهد کرد.

ایشان افزودند: البته ما در زمینه انتقال علت و زمینه‌های حوادث مهم تاریخ انقلاب و روحیات شهدا و معرفی چهره‌های برجسته کم‌کاری‌هایی داشتیم و به همین دلیل خیلی از جوان‌ها از آنها بی‌اطلاع هستند بنابراین لازم است دستگاه‌های رسمی تبلیغی هم‌چون صداوسیما در این زمینه تلاش بیشتری انجام دهند و از ظرفیت رسانه‌های غیررسمی که امروز در اختیار مردم است نیز استفاده بهتری شود.

رهبر انقلاب، آذربایجان را هویت ممتاز ایران خواندند و با اشاره به شهدای این خطه از دوران نهضت امام خمینی(ره) تاکنون، افزودند: اوج ارزش و منش والای آذربایجان را باید در دفاع مقدس و در شهیدان برجسته‌ای هم‌چون مهدی باکری، حمیدباکری، علی تجلایی و مرتضی یاغچیان دید، ضمن آنکه دو شهیدِ محراب از ۵ شهید محراب کشور متعلق به آذربایجان شرقی است.

vahidi احمد وحیدی

آمریکا ‌حضور پرشور در انتخابات را نمی‌خواهد 

احمد وحیدی، وزیر کشور در سفر استانی به ایلام با حضور در یکی از روستای «ارمو» با اشاره به انتخابات پیش‌رو ‌گفت: «دشمنان اسلام و در رأس آنها آمریکا همواره به دنبال کم‌رنگ کردن حضور مردم در انتخابات هستند و از حضور مردم در این صحنه به شدت بیم دارند.» او با بیان اینکه با تحریم و به وجود آوردن مشکلات برای کشور به‌دنبال تحقق اهداف خود هستند، گفت: «مردم باید مانند گذشته توطئه‌های دشمن را خنثی و با حضور باشکوه در انتخابات نقش‌آفرینی کنند، لذا هر فردی که به کشور، نظام و ملت علاقه دارد باید از انتخابات حمایت کند زیرا ‌‌دوره درخشانی در انتظار مردم است و ما باید به آن امیدوار باشیم.» وحیدی با بیان اینکه آینده ‌بسیار درخشانی پیش‌روی کشور ما‌ست، گفت: «در طول عمر چهل‌ساله انقلاب شاهد پیشرفت‌های زیادی بوده‌ایم که روزبه‌روز بیشتر خواهند شد.» 

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی