| کد مطلب: ۱۴۱۵۹

حضور فعال ایران در بریکس

حضور فعال ایران در بریکس

رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه در دیدار با سفیر ایران از جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد، در نشست‌های پارلمانی کشورهای عضو بریکس حضور فعالی داشته باشد.

کاظم جلالی، سفیر ایران در مسکو روز سه‌شنبه ۱۴ فروردین با «گریگوری کاراسین»، رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه ملاقات و در خصوص همکاری‌های پارلمان‌های دو کشور گفت‌وگو کرد.

کاراسین روابط دو کشور در همه زمینه‌ها را خوب توصیف کرد و با اشاره به برگزاری نشست‌های پارلمانی کشورهای عضو بریکس، از جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان عضو جدید ولی مهم بریکس درخواست کرد که در این نشست‌ها حضور فعال داشته باشد.

سفیر ایران نیز با تشکر از مواضع اصولی روسیه در قبال حمله اسرائیل به ساختمان بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق، این اقدامات را در راستای به انفعال کشاندن و تضعیف جبهه ایران و مقاومت خواند و گفت: اما جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی ایران نشان داده‌اند که چنین اقداماتی منجر به تضعیف آن نخواهد شد.

ایران بریکس را گروهی مهم و تاثیرگذار می‌داند و تصمیم دارد نقشی فعال در بریکس ایفا کند از این رو در رویدادهای آن نیز به صورت جدی حضور خواهد داشت.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی