| کد مطلب: ۱۶۳۶۷

هشدار بنی‌گانتز

هشدار بنی‌گانتز

منابع عبری‌زبان از تشدید بحران داخلی میان مقامات ارشد رژیم صهیونیستی به‌خصوص پس از اظهارات هشدارآمیز بنی‌گانتز به نتانیاهو خبر دادند.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع آگاه از شکاف و اختلاف در کابینه جنگ این رژیم بر سر استراتژی مذاکره در مورد مبادله اُسرا خبر داد.

دفتر بنی‌گانتز عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به نتانیاهو اعلام کرد: اگر به اظهارات ما گوش می‌دادی، دو ماه پیش وارد رفح شده بودیم و مأموریت را پایان داده بودیم.

دفتر گانتز همچنین اعلام کرد اگر نتانیاهو کابینه جنگ برایش مهم است، پس باید تصمیماتی اتخاذ کند نه اینکه از ترس تندروها نتواند دست به اقدامی بزند.

گانتز تا دهم ژوئن به نتانیاهو مهلت داده تا استراتژی مشخصی در مورد جنگ و مرحله بعد از آن اتخاذ کند.

وی افزود: اگر نتانیاهو خواسته‌های حزب من را برآورده نکند، از این کابینه ائتلافی خارج خواهیم شد. عضو کابینه جنگ نتانیاهو خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در فلسطین اشغالی شد و گفت: انتخابات زودهنگام امری مهم است و امیدواریم بر سر موعد برگزاری انتخابات به توافق برسیم.

نتانیاهو در واکنش به اظهارات گانتز گفته او باید موضع خود را در مورد عملیات رفح، نابودی گردان‌های حماس، حاکمیت تشکیلات خودگردان بر غزه و تشکیل کشور فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری اعلام کند.

ایتامار بن‌گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز گانتز را مورد حمله قرار داده و به تلاش برای فروپاشی کابینه متهم کرده است.

همچنین اسموتریچ وزیر دارایی نیز از نتانیاهو خواست تا تصمیم استراتژیک برای اشغال کامل نوار غزه اتخاذ کند. او گفت: ما چه با گانتز چه بدون او در جنگ پیروز می‌شویم.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی