| کد مطلب: ۱۴۰۵۵

اروپا همچنان صدای غزه است

اروپا همچنان صدای غزه است

با گذشت صد و هفتاد روز از جنگ غزه و تداوم جنایات جنگی تل‌آویو، حامیان فلسطینی در کشورهای اروپایی همچنان با برگزاری تجمعاتی خواستار آتش‌بس فوری در این باریکه هستند

به گزارش هم‌میهن آنلاین، ایسنا نوشت:

جنگ در نوار غزه امروز – یکشنبه –  برای یکصد و هفتادمین روز ادامه دارد و نیروهای اشغالگر همچنان به تیرباران، بمباران و آتش زدن منازل و یورش به مجتمع پزشکی الشفا ادامه می‌دهند.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، تجمعات ضداسرائیلی روز شنبه در پایتخت‌های اتریش، آلمان و ایرلند برگزار شد.

حامیان فلسطین در «ماریا هیلفر» یکی از خیابان‌های اصلی وین، پایتخت اتریش گرد هم آمدند و با در دست داشتن بنرهایی که بر روی آنها «آتش‌بس‌ فوری»، «نه به نسل‌کشی» و «فلسطین را آزاد کنید» نوشته شده بود، علیه جنایات رژیم صهیونیستی اعتراض کردند.

البته به دلیل بارش سنگین باران، معترضان این تجمع ضد اسرائیلی به طور طولانی سخنرانی نکردند اما با همین شعارهای همیشگی اعتراض خود را به گوش جامعه جهانی و رژیم صهیونیستی رساندند.

در برلین، پایتخت آلمان هم معترضان با گردهمایی در میدان «هرمان» به جنایات و حملات رژیم صهیونیستی اعتراض کرده و با فلسطینیان ابراز همبستگی کردند.

آنها هم در جریان این تجمعات بنرهایی در دست داشتند که نوشته شده بود: «آزادی برای فلسطین»، «همه حق زندگی، آزادی و امنیت دارند، جان فلسطینیان اهمیت دارد»، «صلح و عدالت برای فلسطینیان» و «نسل‌کشی و اشغالگری را متوقف کنید».

یکی از معترضان به نام «النورا» که نام خانوادگی‌اش را ذکر نکرد، به خبرگزاری آناتولی گفت: «هر کسی با عقل سلیم باید در این تظاهرات شرکت کند. ما نمی‌توانیم در مقابل این نسل‌کشی آشکار، سکوت پیشه کنیم. مردم حتی فرصت فرار ندارند و به همین دلیل من برای وظیفه مدنی خودم اینجا حضور دارم».

علاوه بر این اعتراضات، تجمع دیگری در دوبلین، پایتخت ایرلند برگزار شد و معترضان با بنرهایی به همراه نوشته‌هایی نظیر «آزادی برای فلسطین» خواستار آتش‌بس فوری در نوار غزه شدند.

«تونی وارد» بازیکن راگبی ایرلندی به آناتولی گفت: «اتفاقات در غزه غیرقابل قبول است».

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی