| کد مطلب: ۱۳۶۶۰

طاهرزاده بازیکن سابق پرسپولیس:

لقب «بهترین دروازه‌بان تاریخ» بلای جان بیرانوند شده است

لقب «بهترین دروازه‌بان تاریخ» بلای جان بیرانوند شده است

بازیکن سابق پرسپولیس گفت: کلیدواژه «بهترین دروازه‌بان تاریخ» بلای جان بیرانوند شده است. از زمانی که برخی از بازیکنان تیم ملی در جام ملت‌ها گفتند که او بهترین دروازه‌بان تاریخ فوتبال ایران است، بیرانوند در سراشیبی قرار گرفته است.

به گزارش هم‌میهن آنلاین، تسنیم نوشت:

بهنام طاهرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد آخرین وضعیت سرخابی‌ها در آستانه دربی ۱۰۳ اظهار داشت: من فکر می‌کنم روز چهارشنبه شاهد یکی از زیبا‌ترین دربی‌های چند سال اخیر باشیم. هر دو تیم در چند هفته اخیر نتایج خوبی گرفتند و با پیروزی‌هایی که به دست آوردند خودشان را از سایر تیم‌ها در جدول جدا کردند. پرسپولیس در بازی با فولاد توانست خیلی خوب به بازی برگردد و سه امتیاز شیرین خانگی را کسب کند و استقلال هم توانست برد مهمی را در اهواز به دست بیاورد. این نتایج باعث شد که هر دو تیم با روحیه بالایی پا به دربی بگذارند.

وی  ادامه داد: پرسپولیس در نیم‌فصل دوم نتایج خوبی گرفته است و غیر از بازی با آلومینیوم که نتیجه را واگذار کرد، اما در سه بازی دیگر در لیگ و یک بازی هم در جام حذفی عملکرد خوبی داشت و توانست فاصله‌اش در جدول را با استقلال کم کند. نکته حائز اهمیت در پرسپولیس، خریدهای جدید تیم هستند که خیلی خوب به ترکیب اضافه شدند. اورنوف، حسن و آل‌کثیر خیلی خوب جا افتادند و مهدی ترابی و دانیال اسماعیلی‌فر هم در بهترین فرم خود هستند و می‌توانند این تأثیرگذاری را در دربی هم داشته باشند.

بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به غیبت کنعانی‌زادگان خاطر نشان کرد: همانطور که گفتم پرسپولیس در نیم‌فصل دوم در بهترین شرایط قرار دارد و تنها نگرانی کادر فنی و هواداران غیبت کنعانی‌زادگان است. این مدافع نقش مهمی در کارهای دفاعی پرسپولیس دارد، خیلی خوب روی توپ‌های هوایی سر می‌زند و در بازی‌سازی از عقب زمین هم عملکرد خوبی دارد و با توجه به سبک بازی استقلال که بیشتر روی ارسال‌های بلند و ضربات ایستگاهی کار می‌کند، نبود کنعانی می‌تواند مشکل‌ساز شود. به عقیده من باشگاه پرسپولیس باید پیگیر اخطار اشتباه کنعانی‌زادگان باشد. این اتفاق در فوتبال دنیا هم می‌افتد که اگر یک بازیکنی به اشتباه کارت زرد یا قرمز بگیرد بعد از بررسی در صورت تأیید اشتباه داور، تصمیم‌گیری جدیدی صورت می‌گیرد. البته این اتفاق هم ممکن است شائبه‌ نگاه رنگی به یک تیم را ایجاد کند. این شرایط را ما فقط در ایران می‌بینیم. فدراسیون اگر بررسی مجدد کند متهم به طرفداری می‌شود و اگر این موضوع پیگیری نشود، حق پرسپولیس و طرفدارانش ضایع خواهد شد.

طاهرزاده در واکنش به اشتباه‌های تأثیرگذار علیرضا بیرانوند درون دروازه پرسپولیس تصریح کرد: کلیدواژه «بهترین دروازه‌بان تاریخ» بلای جان بیرانوند شده است. از زمانی که برخی از بازیکنان تیم ملی در جام ملت‌ها گفتند که او بهترین دروازه‌بان تاریخ فوتبال ایران است، بیرانوند در سراشیبی قرار گرفته و اگر هرچه زودتر خودش را از این شرایط دور نکند، خیلی زودتر از آنچه که فکرش را بکند دوران حرفه‌ای‌اش در پرسپولیس به پایان می‌رسد.

وی درباره عملکرد اوسمار به‌عنوان سرمربی پرسپولیس گفت: اوسمار مربی خوبی است. او حدود دو سال در کنار یحیی کار کرد و با تمام شرایط پرسپولیس آشنایی دارد. اوسمار پس از اینکه با عنوان سرمربی روی نیمکت پرسپولیس نشست، نشان داده که علاقه به فوتبال هجومی دارد و این موضوع را ما در چند بازی گذشته دیده‌ایم. این نتایج باعث می‌شود تا باشگاه پرسپولیس هم از او حمایت لازم را داشته باشد. البته در این بین خریدهای جدید هم کمک خوبی به پرسپولیس و اوسمار در ابتدای کار کرد و باعث شد سرمربی برزیلی روند مثبتی را داشته باشد. به عقیده من دربی پایتخت می‌تواند نقطه عطفی برای اوسمار باشد و او اگر بتواند سه امتیاز را به همراه پرسپولیس کسب کند، مرد محبوب هواداران پرسپولیس خواهد شد.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی