| کد مطلب: ۱۸۱۰۳

تشکر پزشکیان از رهبری بابت درست خوانده‌شدن آرای انتخابات

تشکر پزشکیان از رهبری بابت درست خوانده‌شدن آرای انتخابات

مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب ایران در حرم امام خمینی(ره) به قرائت بیانیه‌ای پرداخت.

در متن این بیانیه آمده است: «پیروزی‌تان مبارک باد؛ کار را تمام کردید و گامی بلند در مرحله دوم انتخابات برداشتید. فرصتی برای ایران آفریدید و امید و نشاط را به فضای نارضایتی و آزردگی و دلمردگی جامعه بازگرداندید. سپاسگزار همه شما در خلق این امید و این رای معنادار به تحول و اصلاح هستم. همه شمایی که به راه و رویکرد من یا نامزد رقیب رای دادید یا در این انتخابات نیامدید، برای من برابرید. آزمون بزرگتری پیش روی ماست؛ آزمون عبور ایران از تنگناها و چالش‌ها و بحران‌های پیش رو و آزمون کاستن از نگرانی‌های متعدد و متفاوت مردم برای داشتن یک زندگی بهتر.  قدردان وسعت نظر و گره‌گشایی مقام معظم رهبری هستم که در این انتخابات عرصه را بر مشارکت و رقابت و سلامت نقش‌آفرینی بیشتر شهروندان و جریان‌های سیاسی گشودند.»

پزشکیان در ادامه تاکید کرد: «من از این پس به دنبال پیشبرد گفت‌و‌گو، همگرایی و وفاق ملی در حکومت برای بازگشت به مردم و اهتمام به مسائل جامعه در همه عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خواهم بود؛ سخن امام خمینی(ره) را باز راهنمای عمل خود می‌کنم که «ما همه با هم باشیم، مملکت از خودتان است. همه بچه این مملکت هستید. پس چرا‌‎ ‌‌یکی به آن طرف می‌کشد، یکی به این طرف می‌کشد؟» من در پی آن هستم که با تفاهم و همکاری همه ارکان حاکمیت، مجلس و قوه قضائیه تنش و واگرایی را از نهاد سیاست و حکمرانی دور کنم؛ امیدوارم مجلس محترم در همراهی با رای اکثریت مردم خود را برای یک همکاری موثر با دولت در مسیر عبور کشور از بحران‌ها آماده کند.

من به رقیب محترم، جناب آقای دکتر سعید جلیلی و همه رای‌دهندگان به ایشان می‌گویم رقابت به پایان رسید، زمان رفاقت برای ایران آمد، بیایید دست در دست هم دهیم به مهر، میهن خویش را کنیم آباد. من به همه آنان که در این انتخابات نیامدند هم می‌گویم موعد دیدن شما و حرف‌های شماست. زمان دغدغه‌ها و نگرانی‌های یکدیگر و زمان گفت‌وگو برای ایران است. دولت منتخب و حکومت باید بدانند که چه می‌گویید و چرا نیامدید. وقتی نهاد انتخابات صورت سالم و رقابتی موثر بیابد، قطعاً رای زبان اصلی گفت‌و‌گو می‌شود.

من نیامده‌ام که خواست و اراده شما را در حد رفع رنج‌های امروز مردم محدود کنم، من آمده‌ام تا با بازگشت دولت منتخب به آرمان‌ها و وعده‌های فراموش‌شده در نظام جمهوری اسلامی ایران، با التزام حاکمیت در عمل به آن، و با حمایت مستمر و نقد و نظارت شما، باهم به سوی تامین منافع و مصالح ملی کشور و گشودن افق توسعه پایدار و پیشرفت همه‌جانبه ایران قدم برداریم. من آمده‌ام تا با هم سایه تحریم و تهدید و جنگ را از ایران دور کنیم، به دنبال صلح پایدار و آرامش و همکاری در منطقه و گفت‌وگو و تعامل سازنده با جهان باشیم و همه اینها را در خدمت منافع ملی کشور و نیازهای مردم قرار دهیم.

من و همراهان من، امروز آنچه را که از دروغ و تهمت و جفا در ایام انتخابات دیدیم، نه‌تنها می‌بخشیم که فراموش هم می‌کنیم. زمان آن است که برای ایران سینه‌ها را از کینه‌ها بشوئیم، دست به دست هم دهیم و به آینده بهتر بیاندیشیم. اکنون مسئولیت تاریخی همه ما تلاش خردمندانه و بی‌وقفه برای اصلاح رویکردها، ساختارها و رفتارهای نامناسب حکمرانی است.

رویکرد من، پاسخگو کردن دولت آینده در همین سو و انتخاب همکاران با همین منطق و ملاک خواهد بود. حق منطق و شایستگی به دور از هر تبعیضی ملاک من خواهد بود. خواهم کوشید اشخاص را با حق بسنجم، نه حق را با اشخاص. اصلاحات را باید به پیش بَریم، پس، از حسین بن‌علی(ع) بیاموزیم که نهضتش را فراتر از اصلاح آمرانه یعنی طلب و اراده اصلاح امور می‌دانست، این یعنی ابراز خواست و حضور مستمر مردم برای اصلاح.»

گفتنی است پزشکیان روز گذشته نیز با حضور در حرم امام خمینی گفت: «در این روندی که پیش آمد و انتخابات به‌طور آرام برگزار شد و آراء به درستی قرائت شد، اول باید از مقام معظم رهبری تشکر کنیم که اگر ایشان نبود، تصور نمی‌کنیم از این صندوق‌ها اسم من درمی‌آمد و این هدایتی بود که رهبری داشتند. آزمون بزرگ عبور ایران از تنگناها، چالش‌ها و بحران‌ها را پیش رو داریم، آماده خدمتگزاری به ملت شریف ایران هستم و تعهد می‌دهم همچنان گوش شنوایی برای شما و دردهای شما باشم.»

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی