| کد مطلب: ۱۷۰۸۸

واکنش‌ها به جنایت اسرائیل در اردوگاه النصیرات

واکنش‌ها به جنایت اسرائیل در اردوگاه النصیرات

گروه خبر: پس از جنایت روز گذشته اسرائیل در مرکز غزه، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار تشکیل جلسه فوق‌العاده شورای امنیت سازمان ملل شد تا این حمله مورد بررسی واقع شود.

خبرگزاری فلسطینی «وفا» گزارش داد: «در پاسخ به کشتار وحشیانه‌ای که نیروهای اسرائیلی صبح امروز در اردوگاه پناهجویان النصیرات انجام دادند، محمود عباس دستور داده است که نماینده فلسطین در سازمان ملل درخواست تشکیل یک جلسه اضطراری در شورای امنیت بدهد تا تبعات این خونریزی بررسی شود.»

بنا بر این گزارش، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این جلسه سعی دارد با بحث درباره اقدامات نظامی رژیم صهیونیستی در غزه، این رژیم را وادار به پیروی از قوانین بین‌المللی کند، از جمله برقراری آتش‌بس.

در حمله روز گذشته رژیم اسرائیل به اردوگاه پناهندگان النصیرات در مرکز غزه، دست‌کم ۲۱۰ نفر به شهادت رسیدند و صدها تن نیز مجروح شدند. شبکه خبری سی.ان.ان نیز هفته گذشته گزارش داد جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی مدرسه سازمان ملل در اردوگاه النصیرات را که آوارگان فلسطینی در آن پناه گرفته بودند، هدف قرار داده و بیش از ۴۰ فلسطینی را به شهادت رساندند.

رسانه آمریکایی پس از بررسی تصاویر منتشرشده گزارش داد که در این حمله از بمب‌های هدایت‌شونده ساخت آمریکا استفاده شده است.

به گزارش ایسنا، اگرچه روشن نیست حمله امروز صهیونیست‌ها به النصیرات با چه مهماتی انجام شده، اما کارشناسان تسلیحاتی می‌گویند جنگ غزه نشان داده حتی استفاده از سلاح‌های کوچک‌تر یا مهمات هدایت‌پذیر هم به این معنا نیست که تمام حملات انجام‌شده با این سلاح‌ها قانونی هستند؛ زیرا جنگ غزه تا امروز تلفات غیرنظامی فراوانی داشته و بیش از ۳۶ هزار و ۸۰۰ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پیامی در شبکه ایکس نوشت: ۲۴۵ روز است که حملات مستمر، همه‌جانبه و مرگبار رژیم صهیونیستی علیه ساکنان تحت محاصره نوار غزه و کشتار دردناک زنان و کودکان آن ادامه دارد.

شنیع‌ترین جنایات بین‌المللی از جمله جنایت جنگی، جنایت علیه بشریت و جنایت نسل‌کُشی از طریق کشتار وسیع و گسترده شهروندان، زنان و کودکان، حمله به اردوگاه‌ها، مدارس، مساجد، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، کلیساها، قتل اسرا، قتل هدفمند خبرنگاران، استفاده از سلاح گرسنگی و قحطی مصنوعی، کوچاندن اجباری بیش از یک‌ میلیون نفر از مردم غزه، کشتار کارکنان سازمان‌های بین‌المللی فعال در امور بشردوستانه و .... بخشی از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در نوار غزه در طول ۲۴۵ روز گذشته است.

به دلیل بی‌عملی دولت‌ها و شورای امنیت سازمان ملل متحد نسبت به توقف جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، مسئولیت ملت‌ها و نیز سازمان‌های مردم‌نهاد در حمایت از ملت مظلوم فلسطین افزایش می‌یابد. تحریم کالاها و شرکت‌های صهیونیستی آسان‌ترین کار اما بسیار مؤثر است.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی