| کد مطلب: ۱۶۵۷۳

پیام قوت جمهوری اسلامی

توصیف مقام معظم رهبری از حضور مردم در مراسم تشییع سیدابراهیم رئیسی

پیام قوت جمهوری اسلامی

گروه خبر: مقام معظم رهبری چهارشنبه‌شب با حضور در منزل شهید رئیسی و دیدار با خانواده او، رئیس‌جمهور شهید را مظهر شعارهای انقلاب اسلامی دانستند و اظهار ارادت مردم به ایشان را پیامی به دنیا به نفع جمهوری اسلامی توصیف کردند.

در این دیدار که سیداحمد‌ علم‌الهدی امام‌جمعه مشهد، همسر شهید رئیسی، فرزندان و بستگان ایشان حضور داشتند، رهبر انقلاب اسلامی، فقدان آقای رئیسی را خسارت سنگین و غیرقابل جبرانی برای کشور توصیف کردند.

ایشان با اشاره به حضور مردم در تشییع رئیس‌جمهور که از دید مهمانان خارجی دیدارکننده با ایشان هم پنهان نمانده بود، آن را پیامی به دنیا به نفع جمهوری اسلامی توصیف کردند که ریشه مردمی جمهوری اسلامی و قوت آن را نشان داد؛ قدرت و قوتی که در عمق جامعه و ملّت ایران ریشه دارد.

رهبری در ادامه این دیدار با تأکید بر اینکه خدمات خالصانه رئیس‌جمهور فقید فقط به دوره حیاتش خلاصه نمی‌شود، افزودند: «آقای رئیسی بعد از حیات‌شان هم خدمات ارزنده‌ای به کشور کردند.»

آیت‌الله خامنه‌ای همچنین به اظهار لطف، محبت و ارادت مردم پس از وقوع حادثه در شهرهای مختلف، اشاره کرده و افزودند: «این اجتماعات که با دعا و روضه برای سلامتی رئیس‌جمهور همراه بود، نشان‌دهنده دلبستگی مردم به انقلاب و شعارهای انقلاب اسلامی است.»

ایشان با بیان اینکه شهید رئیسی مظهرِ شعارهای انقلاب اسلامی بود، گفتند:«حرف‌های اصلی انقلاب از زبان رئیس‌جمهور خارج می‌شد و ایشان این شعارها را، شعارهای خود قرار داده بود.»

رهبر انقلاب در پایان این دیدار ضمن دعا و طلب مغفرت برای شهید رئیسی، برای بازماندگان ایشان از درگاه خداوند صبر مسئلت کردند.

براساس اخبار منتشرشده مراسم بزرگداشت رئیس‌جمهور فقید و همراهان گرامی او از سوی رهبری امروز شنبه ۵ خرداد در حسینیه امام خمینی (ره) از ساعت 9:30 صبح برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی