| کد مطلب: ۱۲۷۷۷

نظارت پلیس فتا بر فعالیت‌های انتخاباتی

پس از هک مجلس پلیس فتا اعلام کرد که بر فعالیت و تبلیغات نامزدهای انتخابات پیش‌رو در فضای مجازی نظارت کرده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد. سرهنگ داوود معظمی‌گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ ضمن ارائه توصیه‌ها و هشدارها درباره فعالیت و تبلیغات نامزدهای انتخابات در فضای مجازی، گفت: «با توجه به وظایف ذاتی که بر عهده پلیس مخصوصاً پلیس فتا در حوزه رصد قرار دارد، باید بگوییم که یک رصد عام وجود دارد که پلیس فتا این موضوع را همیشه انجام می‌دهد و تمام تلاش این است که در فضای سایبری یک محیط امن‌تری را برای مردم ایجاد کنیم.»

رئیس پلیس فتای پایتخت با اشاره به انتخابات پیش رو نیز افزود: «امسال با توجه به حساسیت موضوع انتخابات پیش رو، قانون انتخابات فراتر از وظیفه ضابط بودن پلیس فتا یک تکلیف دیگر را نیز برای این پلیس مشخص کرده که در ماده ۷۹ به آن اشاره شده است. کارگروه‌هایی در حوزه دادستانی تهران، قوه قضائیه، دادسرای ناحیه۳۱، دادسرای فرهنگ و رسانه و استانداری تهران ایجاد شده است تا در زمینه انتخابات فعالیت خاص داشته باشیم.»

او تاکید کرد: «ما می‌خواهیم انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، براساس چهار محور، امنیت مشارکت، سلامت و رقابت برگزار شود که ما به مبحث امنیت توجه بیشتری داریم. یکی از مؤلفه‌هایی که مردم، فعالین فضای مجازی و نامزدهای انتخابات باید در این ایام به آن دقت کنند، امنیت است که ما خود را ضامن برقراری آن می‌دانیم.»

 

مراقب اخبار جعلی در ایام انتخابات باشید

معظمی‌گودرزی با اشاره به خبرهای فیک و نادرست نیز گفت: «در ایام نزدیک به انتخابات، شاهد افزایش انفجاری اخبار جعلی یا همان فیک‌نیوزها هستیم. این اخبار جعلی در موضوعات مختلف و در شبکه‌های اجتماعی متفاوت نشر داده می‌شود. اهداف نشر این اخبار جعلی متفاوت است. عده‌ای از روی قصد و نیت، عده‌ای به‌خاطر سرگرمی و عده‌ای به خاطر ندانستن دست به انتشار این اخبار می‌زنند.»

رئیس پلیس فتای پایتخت افزود: «کاربران فضای سایبری باید از صحت هر خبری اطمینان حاصل کنند که می‌توان برای این کار به منبع خبر توجه کرد که سایت رسمی باشد.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی