| کد مطلب: ۶۱۸۶

سیاستمداران

سیاستمداران

دی‌سانتیس نامزد شد

ron desantis

دی‌سانتیس نامزد شد

فرماندار راست‌گرای ایالت فلوریدا قصد دارد کمپین انتخاباتی خود را با حضور ایلان ماسک آغاز کند. قرار است برنامه توئیتری زنده ران دی‌سانتیس، فرماندار جمهوری‌خواه فلوریدا ساعت ۶ عصر روز چهارشنبه به وقت فلوریدا (۱:۳۰ بامداد پنجشنبه به وقت تهران) با حضور ایلان ماسک، مالک توئیتر برگزار شود. ایلان ماسک تصریح کرد که فعلاً از هیچ‌یک از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا حمایت نمی‌کند، اما از تبدیل‌شدن توئیتر به فضایی مانند یکی از میدان‌های شهر که شرکت‌ها رفته‌رفته اطلاعیه‌های خود را در آن اعلام می‌کنند، استقبال می‌کند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که در انتخابات درون‌حزبی جمهوری‌خواهان، دی‌سانتیس پس از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در جایگاه دوم قرار دارد. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، احزاب سیاسی رأی‌گیری درون‌حزبی برگزار می‌کنند تا نماینده آن حزب در آن دوره از انتخابات تعیین شود.

sergey lavrov

تهدید وجودی روسیه و چین برای غرب

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: «روسیه معتقد است استفاده از ماهواره‌های تجاری توسط ایالات متحده و سایر کشورها برای اهداف نظامی بسیار خطرناک است.» لاوروف در نشست بین‌المللی نمایندگان عالی‌رتبه امور امنیتی کشور در مسکو گفت: «ما استفاده از ماهواره‌های تجاری توسط ایالات‌متحده و متحدانش برای اهداف نظامی، مداخله در امور داخلی کشورها و سایر فعالیت‌های خرابکارانه را یک روند بسیار خطرناک می‌دانیم.» لاوروف افزود: «نظامی کردن فضای بیرونی نیازمند توجه دقیق است.» لاوروف گفت: «مانند اکثریت قریب به اتفاق کشورها، ما خواهان استفاده از زیرساخت‌های فضایی غیرنظامی فقط برای اهداف اعلام شده مطابق با مفاد پیمان فضایی ۱۹۶۷ هستیم.» لاوروف درباره نشست اخیر گروه هفت نیز گفت: «کشورهای غربی در جریان اجلاس سران گروه ۷ که در ژاپن برگزار شد، روسیه و چین را دو رقیب راهبردی دانستند که تهدیدی وجودی برای هژمونی آنها محسوب می‌شود.»

secretary pompeo meets with saudi crowne prince salman al saud 48119406442 reduced 0

عادی‌سازی روابط عربستان با اسرائیل

در سایه انتشار چندین گزارش‌ رسمی در مورد تماس‌های اسرائیل و عربستان کانال ۱۲ اسرائیل عصر سه‌شنبه، مجموعه‌ای از شرایط و خواسته‌های عربستان برای امضای توافقنامه عادی‌سازی روابط با این رژیم را اعلام کرد. ریاض مجموعه‌ای از شروط را در قالب خواسته‌هایی که می‌خواهد از واشنگتن به دست آورد و نیز شرطی برای اسرائیل مطرح کرده که مربوط به «شروع یک روند سیاسی با فلسطینی‌هاست و به جدایی بین دو طرف یعنی تشکیل کشور مستقل فلسطین ختم می‌شود.» از دیگر سو، ریاض از واشنگتن می‌خواهد تا معاملات تسلیحاتی بزرگی را که عربستان سعودی با دولت دونالد ترامپ منعقد کرده بود و با ورود جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به کاخ سفید، متوقف شده، به جریان بیندازد. همچنین عربستان سعودی می‌خواهد که با آمریکا یک توافقنامه ائتلاف دفاعی منعقد کند و حمایت واشنگتن از برنامه هسته‌ای خود را جلب کند. در مقابل، گزارش این کانال به شرایطی اشاره دارد که آمریکا برای پیشبرد میانجیگری با ریاض در برابر اسرائیل قرار می‌دهد که مهمترین آنها تجدید مذاکرات با فلسطینی‌ها و توقف طرح «اصلاحات قضایی» دولت بنیامین نتانیاهو است.

دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی