| کد مطلب: ۵۰۷۸

«صبح بخیر کرواسی» با سفره هفت سین ایرانی

«صبح بخیر کرواسی» با سفره هفت سین ایرانی

برنامه ویژه تلویزیون کرواسی بمناسبت نوروز

برنامه ویژه تلویزیون کرواسی بمناسبت نوروز

پربیننده ترین برنامه تلویزیونی کرواسی با عنوان «صبح بخیر کرواسی» (دوبرو یوترو خرواتسکا Dobro jutro Hrvatska) صبح امروز دوشنبه ۲۹ اسفند ماه به معرفی نوروز و سال نو ایران اختصاص یافت.

این برنامه با گزارش خبرنگار اعزامی تلویزیون کرواسی از جاذبه های فرهنگی و هنری ایران آغاز شد. وی ضمن معرفی شهرهای تهران، کاشان، اصفهان، یزد و ... به توانمندی تمدنی، فرهنگی و جاذبه های گردشگری ایران و همچنین تنوع زیستی ادیان و اقوام ایرانی پرداخت و به بینندگان توصیه کرد لذت دیدار از ایران را تجربه کنند.
در بخش دیگری از برنامه، پروفسور فرانکو چوریچ استاد تاریخ دانشگاه اوسیک، فرهنگ و آیین نوروز، دقت شگفت انگیز عمر خیام در محاسبه دقیق لحظه تحویل سال و اینکه در ایران دقیق ترین و طبیعی ترین تحویل سال جهان جشن گرفته می شود را تشریح کرد.
سپس استپان کویوندژیچ استاد رشته هنر که در خصوص سازهای ایرانی تخصص دارد، به غنا و معنویت ذاتی موسیقی ایرانی اشاره کرد و افزود: موسیقی سنتی ایران فقط برای گوش دادن و لذت بردن نیست، بلکه روح انسان را آرامش بخشیده و حتی بسیاری برای درمان از آن استفاده می کنند.
در پایان این برنامه گروهی از نوازندگان کروات با آلات موسیقی ایرانی قطعاتی از موسیقی اصیل ایرانی را نواختند. همچنین مجری برنامه به معرفی سفره هفت سین پرداخت و فلسفه آن پرداخت.

دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی