| کد مطلب: ۱۳۵۰۲

رئیسی در اجلاس خبرگان رهبری:

حضور با شکوه مردم در انتخابات بسیار دلگرم کننده بود

حضور با شکوه مردم در انتخابات بسیار دلگرم کننده بود

رئیس‌جمهور و نایب‌رئیس مجلس خبرگان رهبری حضور باشکوه مردم در انتخابات را بسیار دلگرم کننده برشمرد و افزود: این حضور، بار مسئولیت مسئولان را سنگین‌تر می کند.

به گزارش هم‌میهن آنلاین، ایسنا نوشت:

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری به عنوان ناطق روز دوم در سیزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری، ضمن شکرگزاری از درگاه خداوند متعال به خاطر حضور با شکوه مردم در صحنه انتخابات یازدهم اسفندماه گفت: حقیقتاً مردم عزیز ما در این صحنه حماسه آفریدند و حضورشان بسیار دلگرم کننده بود.

رئیس جمهور با اشاره به این که در این انتخابات چهار راهبرد مدنظر مقام معظم رهبری یعنی امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت بحمدالله تحقق یافت، اضافه کرد: دولت هم با رعایت بی‌طرفی کامل و انجام وظایف قانونی این انتخابات را برگزار کرد و هیچ نوع دخالتی در فرآیند رقابت­های انتخاباتی نداشت.

نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این که حضور مردم در صحنه انتخابات، مسئولیت مضاعفی را متوجه دولتمردان و مسئولان می کند گفت: حضور گسترده مردم چه در راهپیمایی ۲۲ بهمن و چه در انتخابات به این معناست که آن‌ها به میثاق خود پایبند هستند و این مسأله باعث می‌شود مسئولان ما بار مسئولیت سنگین‌تری را بر دوش خود احساس و تلاش کنند که نزد خداوند، مردم و رهبری عزیز شرمنده نباشند.

رئیس جمهور با تصریح بر این که بنا نداریم از کنار مسائل و مشکلات کشور عبور کنیم و، در سفرهای استانی با تشکیل جلساتِ حل مسأله، برای رفع جدی مشکلات، تصمیمات لازم گرفته می‌شود، افزود: در این راستا کارخانه‌ها و پروژه‌های تعطیل یا نیمه‌تعطیل که بعضاً بیش از ۲۰ سال متوقف بوده‌اند در این دولت دوباره فعال شده‌اند.

رئیسی اعضای مجلس خبرگان رهبری را امنای مردم دانست و گفت: نمایندگان این مجلس می‌توانند مشکلات مردم را به مسئولان منتقل کنند و ما از این مسأله استقبال می‌کنیم.

وی افزود: دشمن نمی خواهد ما موفق شویم و رشد اقتصادی ما را نمی خواهد، بلکه می خواهد در بین مردم ایجاد یأس و ناامیدی کند، ولی ما باید تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم به کار بگیریم و گرفتار گفتمان «نمی‌شود» و «نمی‌توانیم» نمی‌شویم؛ زیرا مقام معظم رهبری و شهدا به ما آموخته‌اند که «می‌توانیم» و خیلی از مسائل که دغدغه فعلی است به لطف خداوند قابل حل است.

رئیس جمهور با تأکید بر این که حل مشکلات معیشتی، مسأله محوری دولت است، گفت: موضوع تأمین کالاهای اساسی مردم از مهم ترین مسائل است که باید در این راستا فعالیت کنیم و ما در این زمینه هدف‌گذاری کرده‌ایم که برای تأمین کالای اساسی به خودکفایی برسیم و اقدامات بسیار خوبی نیز در این زمینه انجام شده است.

رئیسی با اظهار امیدواری نسبت به کمک و یاری خداوند متعال افزود: باور ما این است که آینده بسیار روشن است و ما هم در میدان هستیم و با برنامه حرکت می‌کنیم تا بتوانیم مشکلات اساسی کشور را حل کرده و رضایت خداوند و مردم را کسب نمائیم.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی