| کد مطلب: ۱۵۸۸۳

رایزنی‌ها در امارات

رایزنی‌ها در امارات

علیرضا بیگدلی، معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با خلیفه شاهین، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی، ملاقات و درباره تقویت همکاری‌های کنسولی دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایسنا، بیگدلی در این دیدار تاکید کرد: «جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست همسایگی به گسترش همه‌جانبه روابط متقابل با همسایگان اولویت می‌دهد و در این راستا تعاملات مردمی موجب تحکیم پیوندهای همسایگی است و نشست‌های کنسولی با هدف تسهیل این پیوندها و حل و فصل مشکلات مربوط به اتباع دو کشور برگزار می‌شود.»

وزیر مشاور در امور خارجی امارات نیز تاکید کرد امارات مصمم به تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران است و از گسترش همکاری‌های کنسولی استقبال می‌کند. علیرضا بیگدلی در ابوظبی با عبدالله النعیمی، وزیر دادگستری امارات متحده عربی دیدار کرد. 

در این ملاقات با استقبال از گسترش همه‌جانبه روابط و برگزاری دهمین نشست کمیسیون مشترک کنسولی دو کشور پس از گذشت ۱۰ سال، درباره موضوعات حقوقی و قضایی مربوط به اتباع دو کشور تبادل نظر و رایزنی شد. بیگدلی تسهیل در امور اتباع را از نمادهای سیاست همسایگی و موجب تحکیم مناسبات دانست.

عبدالله النعیمی نیز در این دیدار با تاکید بر اراده مقامات دو کشور برای گسترش روابط برادرانه فیمابین تهران و ابوظبی، از امضای موافقتنامه انتقال محکومین به حبس حمایت کرد.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی