| کد مطلب: ۱۷۱۷۸

ثبت الکترونیک گواهی ولادت

ثبت الکترونیک گواهی ولادت

رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفته است که با همکاری سازمان ثبت احوال، ثبت گواهی ولادت نوزادان به‌صورت الکترونیک جایگزین ثبت کاغذی می‌شود.

رضا مظهری در این باره گفت: «وزارت بهداشت با همکاری سازمان ثبت احوال، گواهی‌های ولادت کاغذی را حذف و گواهی الکترونیکی را جایگزین می‌کند.»

او ادامه داد: «از ۱۵ روز آینده گواهی‌های ولادت کاغذی حذف و ثبت گواهی ولادت نوزادان با همکاری وزارت بهداشت و سازمان ثبت احوال به‌صورت کاملاً الکترونیک انجام می‌شود.»

مظهری گفت: «در پرونده الکترونیک سلامت و در بخش میز خدمات الکترونیک، دسترسی به گزینه اخذ گواهی الکترونیک در نظر گرفته شده است که برای بیمارستانی که زایمان در آن صورت گرفته، قابل دسترسی است. همچنین دسترسی به مدیر بیمارستان نیز داده شده تا به‌صورت برخط و در کسری از ثانیه بتواند گواهی ولادت الکترونیک را بررسی و تأیید کند.»

او ادامه داد: «با این خدمت، کاغذبازی‌های اخذ گواهی ولادت حذف می‌شود و تمام مراحل تا اخذ شناسنامه نوزاد متولدشده به‌صورت الکترونیک طی می‌شود. دقت و صحت گواهی الکترونیکی ولادت بسیار بالاست و خطاهای احتمالی در این خصوص رفع می‌شود.»

مظهری در ادامه گفت: «پیامک ثبت الکترونیک گواهی ولادت برای والدین ارسال و شناسنامه به درب منزل آنها ارسال می‌شود. دسترسی به این خدمت تا ۱۵ روز آینده در میز خدمت در پرونده الکترونیک سلامت ایجاد می‌شود. ابتدا در یک استان به‌صورت آزمایشی اجرا و تا پایان تابستان به‌صورت کشوری اجرا می‌شود.»

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی