| کد مطلب: ۱۳۴۰۲

در نامه تهیه‌‏کننده فیلم «کیک محبوب من» به هم‏‌میهن مطرح شد

تهیه فیلم با عنایت به ظرفیت‏‌های فقهی بوده است

سیدغلامرضا موسوی،‏ تهیه‏‌کننده فیلم «کیک محبوب من» که در جشنواره برلین مورد توجه بسیاری قرار گرفت، در نامه‏‌ای به هم‏‌میهن از حواشی پیرامون این فیلم گفته است که در ادامه می‌‏خوانید:

فیلم سینمایی «کیک محبوب من»، به تهیه‌کنندگی اینجانب با رعایت همه اصول قانونی، شرعی و عرفی جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است اما درباره این فیلم که نسخه نهایی آن را هیچ‌کس در داخل کشور ندیده، مطالبی مبتنی بر اطلاعات نادرست منتشر شده، به‌همین‌جهت برای آگاهی عموم، توضیحات کوتاهی را لازم می‌دانم:

1-«کیک محبوب من» روایت زندگی زنی تنها و مسن است که در مقطع 70سالگی تصمیم می‌گیرد زندگی جدیدی را تجربه کند.

2-پیش‌تولید فیلم در تیرماه آغاز و طی ماه‌های مرداد و شهریور 1401 ادامه یافت. برنامه فیلمبرداری براساس سن خانم مسن فیلم که در خانه زندگی طبیعی خودش را دارد،‌ در زمان پیش‌تولید برنامه‌ریزی شد.

3-خانم بازیگر (شخصیت) فیلم در تمام صحنه‌های خارج از منزل، باحجاب است و در صحنه‌های خارج از خانه حتی یک پلان بی‌حجاب ظاهر نمی‌شود. بنابراین «قانون حجاب» کاملاً رعایت شده است.

4-در صحنه‌های داخلی منزل شخصیت زن فیلم، باتوجه به سن او که 70 ساله است و در فیلم نیز عنوان می‌شود، از ظرفیت‌هایی که برای خانم‌های مسن در احکام وجود دارد،‌ استفاده کردیم. بااین‌همه برای احتیاط بیشتر در این صحنه‌ها، برای خانم بازیگر از کلاه‌گیس هم استفاده شد.

بنابراین موضوع حجاب در فیلم بسیار جدی تلقی شده، اما از ظرفیت‌هایی که دراین‌زمینه برای بانوان مسن وجود دارد، استفاده‌ کرده‌ایم.

ضمناً برخی تصور کرده‌اند که ما به دو شکل باحجاب و بی‌حجاب فیلمبرداری کرده‌ایم؛ فیلم یک‌بار، به‌شکل فوق و با در نظر گرفتن قوانین، اما بااستفاده از ظرفیت‌های فقهی فیلمبرداری شده است. سرانجام اینکه، فیلم در جشنواره برلین هم به‌شکل مورداشاره نمایش داده شد.

 

 

 

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی