| کد مطلب: ۱۶۶۰۵

عوامل تاثیرگذار بر قیمت آپارتمان

عوامل تاثیرگذار بر قیمت آپارتمان

عوامل متعددی از جمله قرارگیری ملک در مناطق مختلف و دسترسی آن به مراکز اصلی شهر در قیمت آپارتمان تاثیرگذار است.

داود بیگی‌نژاد، نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه عوامل بسیار زیادی بر تعیین قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران اثر دارد، گفت: محل قرارگیری ساختمان و دسترسی آن به نقاط مختلف و مراکز اصلی شهر تاثیر بسیار زیادی بر تعیین قیمت مسکن دارد؛ به‌طوری‌که اگر دسترسی واحدها به مناطق مرکز شهر و خطوط ارتباطی مترو و بی‌آرتی مناسب و سریع باشد، زمینه‌ساز افزایش قیمت‌ها خواهد بود.

او ادامه داد: برای بسیاری از خریداران متراژ واحدهای مسکونی بسیار مهم است و به‌طور معمول متراژهای ۷۰تا ۸۵متر پرخریدارترین متراژهای واحدهای مسکونی است که بر روی قیمت مسکن هم اثرگذار است. همچنین نقشه واحدهای مسکونی هم از دیگر عوامل کشف قیمت‌ها به شمار می‌رود.

بیگی‌نژاد با بیان اینکه عمر و امکانات داخلی آپارتمان و مشاعات از دیگر عوامل اثرگذار بر قیمت مسکن به شمار می‌رود، گفت: عمر پایین ساختمان و داشتن امکانات در ساختمان‌ها می‌تواند قیمت مسکن را افزایش دهد.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران بیان کرد: نورگیر بودن آپارتمان یکی دیگر از عوامل و جذابیت‌هایی است که می‌تواند قیمت واحد مسکونی را افزایش دهد.

او افزود: نبود آسانسور و پارکینگ می‌تواند قیمت مسکن را کاهش دهد همچنین آسیب‌پذیر بودن واحد مسکونی در برابر بلایای طبیعی می‌تواند از قیمت مسکن بکاهد.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی