| کد مطلب: ۱۳۸۲۷

ضرغامی:

از مصوبه افزایش ارز مسافرتی اطلاع نداشتیم

از مصوبه افزایش ارز مسافرتی اطلاع نداشتیم

وزیر گردشگری و میراث فرهنگی در حاشیه جلسه هفتگی هیئت دولت، از بی‌خبری وزارت‌خانه تحت امر خود از مصوبه ارزی دولت خبر داد.

به گزارش‌ هم‌میهن آنلاین، تسنیم نوشت:

عزت‌الله ضرغامی وزیر گردشگری و میراث فرهنگی در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت درباره تمهیدات صورت‌گرفته برای سفرهای نوروزی گفت: ستاد سفرهای نوروزی با هماهنگی ۲۷ دستگاه کار خودش را مدتی است آغاز کرده است، ضمن اینکه در جلسه دولت نیز آقای رئیس جمهور و معاون اول تذکر لازم را به دستگاه‌ها دادند و یک هماهنگی خوبی برای رضایتمندی مردم در نوروز انجام خواهد شد.

وی افزود: امسال با توجه به تقارن نوروز با ماه مبارک رمضان برنامه‌های دینی و فرهنگی و مذهبی خوبی هم در نظر گرفته شده است و ابلاغیه ۱۴ بندی به همه همکارانمان در این رابطه داشتیم.

ضرغامی همچنین درباره واگذاری ۲ کاروانسرای قدیمی به ستاد اجرایی گفت: از نظر قوانین یونسکو واگذاری بناهایی که تحت‌نظر کارشناسان میراث فرهنگی است اشکال قانونی ندارد. خیلی خوب است که دولت اعتبارات لازم را در اختیار وزارت میراث قرار دهد تا این ابنیه تحت نظارت دولت مرمت شوند ولی به‌دلیل مشکلات مالی این امکان وجود ندارد، البته بسیاری از ابنیه در اختیار بخش خصوصی است، در جاهایی مثل یزد که بافت وسیعی از میراث فرهنگی دارند با برنامه‌هایی که داریم از تسهیلات بانکی استفاده کنند تا بافت‌های باستانی حفظ شود.

وزیر میراث فرهنگی همچنین درباره دوبرابرشدن ارز مسافرتی گفت: این مصوبه بدون اطلاع وزارت گردشگری انجام گرفته است، البته سیاست‌های ارزی دولت ایجاب می‌کرد که برای کنترل قیمت ارز در بازار در مقطع تعطیلات نوروزی که معمولاً این مشکل به‌علت خرید ارز از بازار آزاد پیش می‌آید، تمهیداتی را در نظر بگیرد، البته یک اشکالی که بعداً گرفته شد این بود که به‌هرحال بعضی‌ها این ارز را بگیرند و سفر هم نروند و در بازار آزاد این ارز را بفروشند که البته خوشبختانه اطلاعیه بانک مرکزی و اعلام اینکه برخورد جدی و تنبیهی با متخلفان صورت می‌گیرد تا حد زیادی این مسئله را کنترل می‌کند.

ضرغامی ادامه داد: ما باید از تمام ظرفیت‌ها برای گردشگری داخلی استفاده کنیم که در این راستا حدود ۳۰ مصوبه مهم در دولت داشتیم که زیرساختهای گردشگری در کشور  را تقویت کنیم.

به گزارش هم‌میهن آنلاین، طی چند روز اخیر فیلم‌هایی از ازدحام مردم در فرودگاه امام خمینی (ره) تهران برای خرید ارز مسافرتی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی