| کد مطلب: ۱۴۱۱۳

تماس تلفنی وزیر امور خارجه سوریه با امیرعبداللهیان

تماس تلفنی وزیر امور خارجه سوریه با امیرعبداللهیان

در پی تجاوز عصر امروز رژیم اسرائیل به ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، وزرای امور خارجه ایران و سوریه در یک تماس تلفنی ابعاد مختلف این حمله را بررسی کردند.

به گزارش هم‌میهن آنلاین، در سایت رسمی وزارت امور خارجه کشورمان آمده است:

در پی تجاوز ددمنشانه عصر امروز رژیم صهیونیستی به ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، دکتر فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه با دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان تماس گرفت. دو وزیر در این تماس تلفنی ابعاد مختلف این جنایت را بررسی کردند.

وزیر امور خارجه سوریه در این گفت‌و‌گو  حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی را به شدیدترین عبارت محکوم کرد و آن را نقض فاحش مقررات بین‌المللی بویژه کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ وین دانست.

دکتر امیرعبداللهیان نیز ضمن تشکر از حضور وزیر خارجه سوریه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق ، گفت: نتانیاهو بدلیل شکست های  پی در پی رژیم اسراییل در غزه و دست نیافتن به اهداف جاه طلبانه صهیونیست ها ، تعادل روانی خود را کاملا از دست داده است.

دکتر امیرعبداللهیان حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را عبور از همه تعهدات و کنوانسیون‌های بین المللی دانست و مسوولیت عواقب این اقدام را متوجه رژیم صهیونیستی دانست و بر ضرورت واکنش جدی جامعه جهانی نسبت به این گونه اقدامات جنایتکارانه تاکید کرد.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی