| کد مطلب: ۱۷۰۲۵

پیشنهاد جدید پلیس

پیشنهاد جدید پلیس

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی پایتخت از پیشنهاد پلیس به قوه‌قضائیه برای کنترل اراذل و اوباش با پابند الکترونیک خبر داد.

سعید راستی درباره استفاده پابندهای الکترونیکی برای کنترل «اراذل و اوباش» گفت: «در حال حاضر قوه‌قضائیه دستور استفاده از پابند الکترونیکی را صادر کرده و از این پابندها برای برخی از سارقان سابقه‌دار و... استفاده می‌شود.»

او با اشاره به استفاده از پابندهای الکترونیک برای سایر مجرمان سابقه‌دار هم گفت: «پلیس به قوه‌قضائیه پیشنهاد داده شده است که برای کنترل اراذل و اوباش سابقه‌دار، همینطور آن دسته از اشراری که از زندان آزاد می‌شوند نیز از این پابندها استفاده شود.»

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: «با استفاده از این پابندها پلیس می‌تواند کنترل بیشتری بر عملکرد این افراد داشته باشد و با اشراف اطلاعاتی بیشتر، از اقدامات مجرمانه آنها جلوگیری کند. البته در حال حاضر نیز پلیس اراذل و اوباش و اقدامات مجرمانه آنان را رصد می‌کند. به‌هرحال استفاده از این پابندها نیز می‌تواند مؤثر باشد.»

پابند الکترونیک، نوعی ردیاب (GPS) است که به پای محکومان واجد شرایط بسته می‌شود و این امکان را به فرد محکوم می‌دهد تا بتواند تمام دوران محکومیت را خارج از زندان و در محدوده مراقبتی مشخص‌شده بگذراند. از این پابند در جرائم درجه پنج تا هشت یا باقی‌مانده دوران محکومیت در جرائم درجه دو تا چهار استفاده می‌شود.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی