| کد مطلب: ۱۶۸۷۵

وارد ترسالی نشدیم

وارد ترسالی نشدیم

رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: به‌طور کلی می‌توانیم بگوییم بارش‌ها امسال در کشورمان به حد نرمال است، ولی وارد ترسالی نشده‌ایم.

به گزارش خبرآنلاین، احد وظیفه با اشاره به آخرین وضعیت بارش‌ها در کشور اعلام کرد: اگر استانی نگاه کنیم و عینک‌مان را ذره‌بینی کنیم، در مناطقی مثل تهران، سمنان، خراسان رضوی، زنجان و قزوین بارندگی کمتر از نرمال است و در شرایط خشکسالی به‌سر می‌بریم.

او ادامه می‌دهد: در استان‌هایی مثل کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، خوزستان، جنوب سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی بارندگی‌ها ۱۰ تا ۲۰ درصد بیش از حد نرمال بود، ولی خراسان رضوی و دامنه‌های جنوبی البرز، استان مرکزی وضعیت مطلوبی ندارند.

از آن‌جا که امسال چهارمین سال پیاپی‌ است که این مناطق دچار خشکسالی شده‌اند، شدت کم‌بارشی را از سالیان گذشته بیشتر احساس می‌کنند؛ زیرا در سال‌های گذشته بخش عمده‌ای از آب را از منابع زیرزمینی تامین کرده‌ایم و امسال هم همین کار را می‌کنیم، اما آن‌چه برداشته‌ایم بیش ازآن‌چه است که به‌طور طبیعی و نرمال توسط بارندگی جایگزین شده ‌است، بنابراین افت آب‌های زیرزمینی‌مان ادامه داشته و با وضعیتی که داریم در طول سال بیشتر هم خواهد شد.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی