| کد مطلب: ۱۶۴۷۵

روایتی از مراسم تشییع شهدای خدمت در تهران

روایتی از مراسم تشییع شهدای خدمت در تهران

پیکر شهدای سانحه سقوط هلی‌کوپتر، با حضور پرشور مردم تهران برگزار شد.

به گزارش هم‌میهن آنلاین، با وجود اینکه ستاد برگزاری مراسم شهدای خدمت، آغاز مراسم تشییع شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی و همراهانش را از ساعت ۷:۰۰ صبح روز چهار شنبه در تهران و خواندن نماز بر پیکر ایشان را از ساعت ۹ صبح اعلام کرده بود، برگزار می‌شود، مردم  پایتخت از ساعاتی قبل از آغاز رسمی مراسم در خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران حضور یافتند.

مسئولان کشوری و لشکری و برخی از مقامات خارجی همراه مردم با حضور در دانشگاه تهران در بدرقه رئیس‌جمهور شهید و همراهانش شرکت کردند.

روسای قوای مقننه و قضائیه، حجت‌الاسلام سید حسن خمینی، اعضای هیات دولت و نمایندگان مجلس و برخی فعالان سیاسی در میان بدقه‌کنندگان پیکرهای شهدای خدمت حضور دارند.

بنا بر اعلام ستاد برگزاری مراسم شهدای خدمت، درب‌های دانشگاه تهران از ساعت ۵ و نیم صبح باز و از ساعت ۷ و نیم رسماً آغاز شد و رأس ساعت ۹ صبح نماز بر پیکر شهدا اقامه شد. پس از آن پیکر شهدا از مسجد دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی تشییع شد.

مردم با در دست داشتن پوسترهای رئیس‌جمهور، حسین امیرعبداللهیان و سایر سرنشینان بالگرد یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند.

مردم تبریز و قم روز گذشته به شکل با شکوهی با پیکرهای شهدای سانحه بالگرد رئیس‌جمهور و همراهانش وداع کردند.

مراسم بزرگداشت رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران در تهران بعد از ظهر چهارشنبه با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار می‌شود. بیش از ۴۰ هیأت عالی‌رتبه خارجی در این مراسم شرکت خواهند کرد.

اسماعیل هنیه و شیخ نعیم قاسم در آیین تشییع و وداع با پیکر شهدای خدمت در دانشگاه تهران حضور پیدا کردند.

رهبر انقلاب به محض ورود در دانشگاه تهران بر پیکر رئیس‌جمهور شهید و همراهانش نماز خواندند.

منبع : ایلنا
اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی