| کد مطلب: ۱۴۹۰۴

روزنامه ایران:

هفته پیش، رئیسی درباره برخوردهای نامناسب با بی‌حجابی تذکر داده بود

هفته پیش، رئیسی درباره برخوردهای نامناسب با بی‌حجابی تذکر داده بود

روزنامه ارگان دولت نوشت: در کنار تذکر رسانه‌ای شده رهبر انقلاب، خبر تأیید شده حاکی است که در هفته گذشته، رئیس‌جمهور نیز در پی دریافت گزارش‌هایی از برخی برخوردهای نامناسب، تذکرهای مؤکدی به دست‌اندرکاران این امر داده و تأکید کرده است هرگونه اقدام در این زمینه باید کاملاً در مدار قانون باشد

به گزارش هم‌میهن آنلاین، سرپرست جدید موسسه مطبوعاتی ایران که چند روز قبل با حکم وزیر ارشاد به این سمت منصوب شد و پیش از این عضویت شورای اطلاع‌رسانی دولت و سردبیری سایت رجانیوز را بر عهده داشت، طی یادداشتی در روزنامه ایران به چند مساله پرداخته است. نویسنده یادداشت از یک طرف اتهام نزدیکان قالیباف به دولت مبنی بر راه‌اندازی مجدد گشت ارشاد را مد نظر قرار داده، از سوی دیگر مطرح کرده رئیس‌جمهور نیز مانند مقام رهبری پس از دریافت گزارش‌ها تذکراتی داده است. به نظر سرپرست موسسه مطبوعاتی ایران، لایحه عفاف و حجاب راه حل مساله فعلی در کشور است.

در این یادداشت می‌خوانیم:

جامعه ایرانی یک جامعه خداباور و دیندار است. قاطبه زنان و دختران عزیز ایران هم عفیف و علاقه‌مند به ارزش‌های اسلامی هستند. در کنار دینداری، زن و مرد ایرانی از بن‌دندان معتقد به استقلال کشور در همه شئون چه استقلال سیاسی، چه استقلال اقتصادی و چه استقلال فرهنگی هستند لذا هر جا احساس کنند که طراحی دشمن، مخدوش کردن استقلال کشور است، با غیرت و اهتمام بیشتری خودشان در مقابل آن طراحی می‌ایستند. در اغتشاشات سال ۱۴۰۱ و بعد از آن، یکی از اهداف دشمنان ایران، تضعیف پایه‌های استقلال فرهنگی به قصد فروریختن خاکریزهای فکری و دینی مردم بود، چون به تجربه دریافته‌اند که مهم‌ترین مؤلفه انسجام ملی و ایستادگی در برابر نفوذ و تجاوز بیگانه، مؤلفه دین است. دینداری قوی‌ترین خاکریز حفظ ایران است. حفظ ایران یعنی حفظ جغرافیای ایران و هویت ایران، عزت ایران و مردم ایران. برای زدن این خاکریز فرهنگی و دینی از سال‌ها قبل، طراحی و برنامه‌ریزی‌های گوناگون از جمله در مسأله حجاب در حال انجام است.

چرا حجاب؟ چون حجاب به‌عنوان امر اجتماعی قابلیت تبدیل شدن به مناقشه و در عین حال، ارسال پیام و نمایش دستاورد حول آن برای لایه‌های مختلف اجتماعی را دارد. برآورد بدخواهان این است که با توسعه پیام و رفتارهای هنجارشکن حول مسأله حجاب، خواهند توانست حس شکستن خاکریز فرهنگی و دینی را به جامعه منتقل کنند، به تدریج این منکر را عادی‌سازی کنند و بعد به جامعه ایرانی این‌گونه القا کنند که دینداری که مهم‌ترین مؤلفه حفظ کشور و پرورش نسل‌های معتقد و باورمند و آماده فداکاری است، در حال زوال است. این طراحی در یک سطح به دنبال ناامید کردن قشر متدین و انقلابی از نظام و فروریختن انگیزه‌های آنها برای دفاع از انقلاب و کشور است. در سطح دوم، عادی‌سازی بی‌حجابی و ایجاد برساخته اکثریت از آن با هدف توسعه همراه‌سازی دنبال می‌شود و در سطح سوم تبدیل کردن موضوع حجاب به عامل قطبی‌ساز برای جرقه آشوب با استفاده از تجربه اغتشاشات سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار دارد. بنابراین موضوع حجاب و شیوه مواجهه با آن، یک موضوع کاملاً چندبعدی است که غفلت از هر یک از ابعاد آن و نگاه صرفاً مکانیکی به موضوع، آسیب‌های جدی و تجربه‌شده به دنبال خواهد داشت.

از همین منظر است که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کار با برنامه و نقشه در مقابل کار با برنامه و نقشه دشمن سخن می‌گویند و از انجام کارهای بی‌قاعده نهی می‌کنند. کار بی‌قاعده ولو اینکه ظاهر آن جلوگیری از بی‌حجابی باشد، در غایت به سود پروژه بی‌حجابی طراحی شده از بیرون عمل خواهد کرد. بر این اساس در کنار تذکر رسانه‌ای شده رهبر انقلاب، خبر تأیید شده حاکی است که در هفته گذشته، رئیس‌جمهور نیز در پی دریافت گزارش‌هایی از برخی برخوردهای نامناسب، تذکرهای مؤکدی به دست‌اندرکاران این امر داده و تأکید کرده است هرگونه اقدام در این زمینه باید کاملاً در مدار قانون باشد، ضمن اینکه دادستان‌ها نیز طبق قانون موظفند بر اقدامات ضابطان که تحت نظر آنها اِعمال قانون می‌کنند، نظارت کنند. در قانون جدید حجاب و عفاف که از سال گذشته مراحل تدوین و تصویب آن در قوای سه‌گانه در جریان است، پیش‌بینی‌های مناسبی شده است که ضمن جلوگیری از پیشروی پروژه دشمن یعنی گسترش بی‌حجابی، آسیب‌های تجربه شده از برخوردهای میدانی حداقل شود. تسریع در نهایی شدن قانون و اجرای آن،  اجازه سوءاستفاده به کسی نمی‌دهد.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی