| کد مطلب: ۱۳۴۵۴

پس از کاشتن سه نهال از جمله زیتون برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین در روز درختکاری

رهبری: حضور مردم در انتخابات جهاد بود

رهبری: حضور مردم در انتخابات جهاد بود

مقام معظم رهبری دیروز بعد از کاشت سه اصله درخت که همزمان با روز درختکاری انجام شد، از حضور ملت ایران در پای صندوق‌های رأی در ۱۱ اسفند تشکر کردند و گفتند: «حضور ملت ایران در انتخابات انجام وظیفه اجتماعی و تمدنی و یک جهاد بود». آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: «دشمنان حدود یک‌سال با تبلیغات خود تلاش کردند تا مردم را از حضور در انتخابات منصرف کنند و انتخابات از رونق بیفتد اما مردم با حرکت بزرگ و حماسه‌آمیز خود در ۱۱ اسفند، به مواجهه با تلاش دشمنان رفتند، بنابراین، این حرکت یک جهاد بود».

زهبری از دست‌اندرکاران انتخابات اعم از مسئولین برگزاری، تبلیغات و حفظ امنیت نیز تشکر و قدردانی کردند.

رهبری همچنین با اشاره به وقوع سیل در بخش‌های جنوبی استان سیستان و بلوچستان و خسارت‌های واردشده به مردم تاکید کردند: «کمک‌ها و امدادهایی که از طرف بخش‌های دولتی و غیردولتی در حال انجام است، باید ادامه پیدا کند و کسانی هم که توانایی ورود به امداد و کمک را دارند، برای کمک‌رسانی وارد شوند».

آیت‌الله خامنه‌ای در سخنان خود با اشاره به روز درختکاری، کاشت درخت را «یک سرمایه‌گذاری باصرفه و پرسود» خواندند و افزودند: «درخت دارای ثمرات زیادی همچون افزایش اکسیژن هوا و مقابله با آلاینده‌ها است، بنابراین یک سرمایه‌گذاری پرسود است به‌خصوص در شرایط زندگی ماشینی امروز که متاسفانه آلاینده‌ها افزایش پیدا کرده‌اند». ایشان اهتمام اسلام را بر «ارتباط انسان با طبیعت و همچنین مراقبت از طبیعت» یادآور شدند و با اشاره به غرس سه اصله درخت برای نشان دادن اهتمام بیشتر به درختکاری، از جمله کاشت یک درخت زیتون گفتند: «برای اعلام همبستگی و همدلی با مردم مظلوم و البته بسیار مقاوم فلسطین، یکی از درخت‌هایی که امروز کاشته شد، درخت زیتون بود و این اقدام نمادین در واقع برای ابراز سلام به آنها بود و اینکه بگوییم همواره حتی در کاشت درخت نیز به یاد مردم فلسطین هستیم». رهبری علاوه برکاشت نهال زیتون، یک اصله نهال «سرو لاوسون» و یک اصله نهال «اَنجیلی» را که در داخل تولید شده‌اند، غرس کردند. درخت «َانجیلی»، یک درخت بومی جنگل‌های مازندران است که علاوه بر استفاده از چوب سخت آن در مصارف مختلف، ریشه و برگ‌های آن نیز استفاده دارویی دارند.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی