| کد مطلب: ۱۴۱۳۲

تشدید نظارت بر تراکنش‌ها

تشدید نظارت بر تراکنش‌ها

معاون فناوری‌های نوین بانک‌ مرکزی گفت: بانک ‌مرکزی به منظور شفاف‌سازی تراکنش‌های بانکی و مبارزه با پولشویی علاوه بر شناسایی و نظارت بر مبدأ و مقصد تراکنش‌ها موضوع تراکنش‌های بانکی و گزینه «بابت» در نقل و انتقالات بانکی را مورد توجه قرار داده است.

به گزارش هم‌میهن آنلاین:

نظارت بر تراکنش‌های بانکی و توجه ویژه به گزینه «بابت» در نقل و انتقالات تشدید می‌شود. به گزارش ایلنا، مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک‌ مرکزی گفت: بانک ‌مرکزی به منظور شفاف‌سازی تراکنش‌های بانکی و مبارزه با پولشویی علاوه بر شناسایی و نظارت بر مبدأ و مقصد تراکنش‌ها موضوع تراکنش‌های بانکی و گزینه «بابت» در نقل و انتقالات بانکی را مورد توجه قرار داده است.

او افزود: نظارت بر مبدأ، مقصد و موضوع نقل و انتقالات بانکی از مصادیق حکمرانی ریال است و در همین راستا محدودیت‌هایی برای افرادی که به طرز مشکوکی از گزینه «بابت قرض و تأدیه دیون» در نقل و انتقالات بانکی خود استفاده می‌کنند، در نظر گرفته شده است و اکنون افراد تا سقف مشخصی امکان استفاده از این گزینه را دارند.

محرمیان ادامه داد: با هماهنگی وزارت صمت و سازمان امور مالیاتی زمینه برای استفاده از فاکتورهای فروش و صورت‌حساب‌های الکترونیک در گزینه «بابت» فراهم خواهد شد.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی