| کد مطلب: ۱۳۷۶۷

نماینده کارگران در شورای عالی کار:

کارگران رقم پیشنهادی دولت و کارفرمایان برای سبد معیشت را نپذیرفتند

کارگران رقم پیشنهادی دولت و کارفرمایان برای سبد معیشت را نپذیرفتند

یکی از نمایندگان کارگران در شورای عالی کار که وظیفه تعیین دستمزد را بر عهده دارد، از عدم توافق بر رقم مطرح شده از سوی دولت و کارفرمایان برای سبد معیشت از سوی گروه کارگری خبر داد.

به گزارش هم‌میهن آنلاین، تسنیم نوشت:

علیرضا میرغفاری، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با ابراز اینکه "در جلسه روز گذشته شورای‌عالی کار تورم بهمن ماه بانک مرکزی مبنای محاسبه قرار گرفت" گفت: تورم بهمن ماه ۴۲.۳ درصد است و بعد خانوار با توجه به سرشماری نفوذ و مسکن مرکز آمار حدود ۳.۳ نفر است. روز گذشته بر سر محاسبات سبد معیشت به نتیجه نرسیدیم؛ گروه کارگری اعداد و ارقام پیشنهادی دولت و کارفرمایان را نپذیرفتند و نشست بدون حصول نتیجه مشخص به پایان رسید، چرا که سبدی که به‌عنوان پیشنهاد مطرح شد در جهت ارزان‌سازی سبد معیشت کارگران بود.

میرغفاری با بیان اینکه تأکید گروه کارگری بر محاسبه و نرخ‌گذاری عادلانه و منطقی سبد معیشت خانوارهای کارگری است که باید مبنای تعیین افزایش دستمزد قرار بگیرد افزود: جلسات کمیته مزد برای تعیین عدد و رقم سبد معیشت ادامه دارد و چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه جلسه بعدی شورای‌عالی کار برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر سه تشکل کارگری باید در شورای‌عالی کار به‌عنوان نماینده کارگران حق رأی داشته باشند گفت: حق رأی ۳ تشکل جامعه کارگری در شورای‌عالی کار به یک اندازه نیست، مطابق آئین‌نامه شورای‌عالی کار حضور تمام تشکل‌ها باید به‌صورت کارگروهی باشد که متأسفانه این‌گونه نیست.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار خاطرنشان کرد: درحال حاضر اولویت تشکل‌ها می بایست بحث دستمزد کارگران برای سال ۱۴۰۳ باشد.

اخبار مرتبط
دیدگاه
آخرین اخبار
پربازدیدها
وبگردی