گروه سیاست

روزنامه هم‌میهن

 Bahadori Jahromi Ali

شکست پروژه انزوای ایران

علی بهادری‌جهرمی، سخنگوی دولت درباره سفر اخیر سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری در صفحه شخصی خود در ایکس(توئیتر) نوشت:«رئیس‌جمهور امسال در حالی در ‎سازمان ملل سخنرانی می‌کند که پروژه انزوای ایران شکست خورده است. حجم مبادلات تجاری افزایش یافته، دارایی‌های بلوکه‌شده کشور در دسترس قرار گرفته، ایران عضو شانگهای و بریکس شده، آلبانی به ذات تروریستی منافقین پی‌ برده و وضعیت صهیونیست‌ها از همیشه وخیم‌تر است.»

 sayari

پیام رزمایش‎هایمان صلح است

حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش، در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب صلح و دفاع با بیان این‌که حضرت علی(ع) بیان کردند «اگر صلح می‌خواهی آماده جنگ باش.» مفهوم این سخن یعنی «بازدارندگی» گفت:«اگر دارای توانمندی بالای بازدارندگی باشیم متجاوزان قصد حمله و تجاوز را از سر بیرون خواهند کرد و طمعکاران چشم بر خاک و منافع کشورها خواهند بست. این سخن حضرت علی سرلوحه ما در ارتش است تا بتوانیم صلح را در منطقه برقرار کنیم. به فرموده رهبری ما ملت صلح‌طلب هستیم و سر ستیز با هیچ ملتی را نداریم. «صلح» و «دفاع» در ارزش‌های انقلابی و فرهنگ ملی ما دو کلمه پسندیده‌ای هستند. ما ملت صلح‌طلب هستیم و از ۲۰۰ سال پیش به این سو کشور ایران همواره مورد تاخت و تاز متجاوزان قرار گرفته و هیچ حمله‌ای به هیچ کشوری نداشته‌ایم. به صلح‌طلب بودن و آمادگی دفاعی بالای خود افتخار می‌کنیم.» سیاری ادامه داد: «در حوزه سلاح‌های موشکی و پهپادی و سایر سلاح‌های مورد نیاز کشور نیز به جایگاه‌های بلندی رسیده‌ایم که آن را انکار نمی‌کنیم اما همه این سلاح‌ها برای دفاع و ارتقاء توان بازدارندگی ایران به کار گرفته می‌شود. پیام رزمایش‌های ایران در منطقه «صلح و دوستی» از طریق بالا بردن توان نظامی نیروهای مسلح کشورمان است.»

 bagheri mohamamd

چند روز دیگر می‎مانند؟

محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، که در همایش «دفاع مقدس و تأثیر آن بر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و منطقه غرب آسیا» در سازمان صنایع دفاع سخن می‌گفت، با اشاره به شرایط جبهه مقاومت تأکید کرد: «هنگامی که عملیات بیت‌المقدس تمام شد، رژیم صهیونیستی در لبنان و فلسطین جنایت‌ می‌کرد. چطور جلوی آنها گرفته شد؟ یک روز دنبال بحر تا نهر بودند اکنون مسئولان آن با این مشکل مواجه هستند که چند روز دیگر ماندنی هستند؟ شهید قاسم سلیمانی که بود؟ او یکی از فرماندهان دفاع‌مقدس بود و توانست فرمانده جبهه مقاومت شود. جبهه مقاومت خودش سلاح خود را تولید می‌کند و دریایی از سلاح دارد. باید در راستای جهاد تبیین، پیشکسوتان، واقعیت‌های دفاع‌مقدس را بدون دروغ، اغراق و فریب بیان کنند.»

1000 حرف باقیمانده